Meet the staff at our school

 

Senior Leadership Team

 

Headteacher

Lisa Williams

Deputy Headteacher

Michael Grocock

Deputy Headteacher

Nerissa Fisher

Assistant Headteacher/KS1

Maria Pavlou

Assistant Headteacher/KS2

Loxane Wallace

School Business Manager

Miguel Diaz

Inclusion Team

 

SENDCO

Alecia Hughes

Teacher of Deaf

Christian Keeley

Pastoral Manager/DSL

Stacey McIntosh

Teaching Team and Classes

 

Nursery Teacher (Ladybirds)

Aaron Hamilton

Nursery Teacher (Butterflies)

Judith Barker

Nursery Teacher (Butterflies)

Jennifer Stewart

Reception teacher (Somalia)

Jules Davis

Reception teacher (Ghana)

Patricia Asamoah

Reception teacher (Nigeria)

Chantal Stewart

Year 1 teacher (Poland)

Poppy Wells

Year 1 teacher (Romania)

Anneli Walters

Year 1 teacher (Turkey)

Sabina Nessa

Year 2 teacher (Canada)

Gloria Nweze

Year 2 teacher (China)

Natalie Aboaku

Year 2 teacher (England)

Maria Pavlou

Year 3 teacher (Australia)

Mel Conti

Year 3 teacher (Brazil)

Caron Williams

Year 3 teacher (Mexico)

Mary West

Year 4 teacher (India)

Bal Akhtar

Year 4 teacher (Pakistan)

Eucratia Thomas

Year 4 teacher (Sri-Lanka)

Alexa Jones

Year 5 teacher (Cuba)

Daniel Hall

Year 5 teacher (Jamaica)

Claudine Campbell

Year 5 teacher (Trinidad Tobago and Guyana)

Yasemin Kozan

Year 6 teacher (Greece)

Nkechi Nwanokwai

Year 6 teacher (Spain)

Laura Diaz

Year 6 teacher (USA)

Loxane Wallace

PPA teacher

Rima Aleksandraviciute

Art/Drama/PE teacher

Sarah Grace

MFL

Maggie Allen

Music Teacher

Faye Tyler

Admin Team

 

Office Manager

Niome Pegus

Admin Officer

Theresa Hilton

Admin Officer

Diandra Sowemimo

ICT Technician

Addis Douglas

Support Staff

 

Nursery Nurse

Charlotte Huxley

Nursery Nurse

Katherine Broomfield

Nursery Nurse

Maria Ines Fernandes

HLTA

Aysegul Barber

HLTA

Hafiza Lalljee

Teaching Assistant

Michaela Lockwood

Teaching Assistant

Bridget Lamptey

Teaching Assistant

Rifat Mehmood

Teaching Assistant

Julie Couchman

Teaching Assistant

Lynn Simpson

Teaching Assistant

Isha Copeland

Teaching Assistant

Sandra Amory

Teaching Assistant

Gideon Acheampong

Teaching Assistant

Althea Robinson

Teaching Assistant

Keisha Spencer

Teaching Assistant

Deniece Stanley

Teaching Assistant

Ade Ogundare

Teaching Assistant

Carolina Steffens-Sperb

Teaching Assistant

Merita Kurtaj

Teaching Assistant

Thelma Morgan

Teaching Assistant/Senior MMS

Christine Alliband

Teaching Assistant/MMS

Yvonne Nelson

Teaching Assistant/MMS

Jacqueline Rodney

Teaching Assistant/Breakfast club lead, MMS

Mel Eccleston

Teaching Assistant/MMS

Julian Macho

Teaching Assistant/MMS

Christalla Gavrielides

Teaching Assistant/After school club

Deloris Thomas

MMS

Colleen Nicely

MMS

Clare Allen

MMS

Cynthia Hughes

MMS

Juliette Simmonds

MMS

Lydia Asraf

MMS

Jennifer Drummond

MMS

Jaydah Henriques

MMS

Cynthia Orija

MMS

Maria Turner

MMS

Naide Boyd

MMS/Cleaner

Roseline Fofornah

MMS/Cleaner

Sophia Perry

After school club lead

Chloe Benn

MMS/After school

Carla Benn

Premises and Catering Team

 

Premises Manager

Trevor Gibbs

Premises Assistant

John Cattermole

Catering Manager

Ayse Koraltay

Assistant Cook

Fortune Green

Kitchen Assistant

Teresa Tarallo

Kitchen Assistant

Helen Robinson

Kitchen Assistant

Stacy-Ann White

Kitchen Assistant/Cleaner

Laven Campbell

Kitchen Assistant/Cleaner/After school club

Marcia Hussey

Cleaner

Elzbieta Drzal

Cleaner

Guido Guallichico